بی سر و سامانیان | بلاگ

بی سر و سامانیان

تعرفه تبلیغات در سایت

حتما شما هم از این آدمها دور و برتان زیاد دیده اید؛ ازهمین ها که توی تاکسی یا هرجای دیگر مدام سخنرانی های تکان دهنده ارائه می دهند که : "آغا نمیدونی آمریکا اله و اروپا بله..." و بعد از دو دقیقه شیشه را میدهند پایین و یک مشت آشغال پرت می کنند بیرون وسط خیابان! و تا کمی ترافیک شد نمیدانند ازکجا حتی اگر شده از منتهی الیه سمت راست و از کناره خاکی جاده با کلی گرد وخاک به پا کردن یک لاین دیگر زده میزنند جلو به سوی اینده نامعلوم! ... از همین ها که از سیستم اداری و آموزشی ژاپن و سخت کوشیشان-نمیدانم از کجا- کلی اطلاعات دارند و تعریف میکنند اما امان از روزی که توی مدرسه بچه نازک نارنجیشان کاری غیر از نشستن توی کلاس انجام داده باشد (مثلا گوشه ی یک میز را گرفته باشند برده باشد توی یک کلاس دیگر!!)سریع میپرند توی مدرسه  و کلی ازخدمتکارنبودن فرزندشان شکایت میکنند و مدرسه را روی سر مدیر و معلمش خراب میکنند...همین ها که کلی ادعای برند و مارک دار بودن لباس وکیف و کفش و لوازم خانگی و ...شان دارند اما برایشان هیچ اهمیتی ندارد آن چیزی که به اسم شعر، موسیقی یا فیلم توی مغزشان میرود چه چیز هست و چه میگوید و جایش کجاست!همین ها که دو ساعت لب دریا یا توی جنگل که بنشینند تبدیل به یک زباله دانی اش می کنند که دو روز هم برای جمع کردنش کم است....همین روشنفکرنماهایی که تا بمبی توی شهری زیارتی  منفجر شد،امثال "فاجعه منایی" رخ داد و...کل مذهب و عرب و عجم بودن وکلی حرف بی ارتباط به هم را باهم قاطی میکنند و وا اسفا سر میدهند و حج واجب(و اصولا هر عمل دینی را!) را با صدقه و مهربانی با کودکان و...رفع و رجوع و تحریمش میکنند(طوری که انگار این دو با هم قابل جمع شدن نیستند!) و به اعراب –بی انکه حتی یک بار دیده باشندشان- کلی صفت میدهند اما عاشق سینه چاک "نانسی" وکلی خواننده عربی دیگر و رقص عربی و.. هستند و برایشان love می ترکانند...مطمئنم که از این آدمها زیاد دیده اید...همانها که کوروش پرستند و آریایی مسلک!اما کاری ندارند کدام کارشان کشورشان را (چه از نظر منابع طبیعی چه مسائل کاری و...)چطور از بین میبرد!همانها که دم از آزادی میزنند اما این حق را فقط و فقط برای هم عقیده های خودشان قائلند نه مخالفان!همانها که معتقدند بچه 6 ساله اگر قرآن یاد بگیرد در حقش ظلم شده و جسم و روحش خسته میشود اما بچه سه ساله شان از رفتن به کلاس شنا، زبان، کونگ فو وu.c math ......وقت ندارد.

همانها که  کلی حرف از وضعیت جامعه و قانون مداری "آن ور آب" دارند و همان لحظه فکر میکنند چطور از زیر کار در بروند،توی صف جای کسی را می گیرند حتی شده با هل دادن، به اموال عمومی خسارت میزنند،روی بناهای تاریخی یادگاری می نویسند، لب پیاده رو تف می کنند!، توی صف عابر بانک حفظ حریم خصوصی و فاصله بلد نیستند،انها که  همه را بی عرضه و کار نابلد وبی برنامه و...میدانند و خودشان کاری جز خواب و تنبلی ندارند و همه کارهای شخصیشان روی هواست و نافرجام!...همینهایی که  ادعای فرهنگ دوستی و کتاب دوستی و علم و. .. شان گوش فلک را کر کرده  و آنوقت چند صفحه کتاب یا درس خواندن سختشان است...(این یکی متاسفانه شامل خودم هم میشود! البته فقط برای کتابهای درسی  و امتحانها!) همین ماهایی که حواسمان به مصرف برق و آب و...نیست حتی اگر هزار بار بشنویم که منابع انرژی محدود و در خطر است...

الان همه اینها را نگفتم  که راهکاری برایش بلد باشم یا حتی بخواهم نقدشان کنم ..فقط خواستم بگویم خیلیها خیلی اسمها برای این ادمها به کاربرده اند و می برند مثل روشنفکر نماها و...اما به نظرم این عنوان "بی سر و سامانیان"(به جای سامانیان، اشکانیان و...) که توی مجموعه برنامه هایی به اسم "دیرین دیرین" که بین برنامه ها پخش میشود مطرح شده خیلی مناسب، با نمک، به جا وعالی است و خلاصه خیلی بهمان می آید!!همین!

 

+ همه چیز یک طرف...نه!واقعا نگه داشتن و ریختن زباله جای مخصوص خودش اینقدر سخت است؟؟!! ادم وقتی میرود طبیعت حرصش میگیرد از این همه بی اتیکت بودن بعضی پر ادعاها!

بی سر و سامانیان,قصه بي سر و ساماني من گوش كنيد,بی سر و سامانی,قصه بی سرو سامانی من,شگفتا بی سر و سامانی عشق,قصه بی سرو سامانی من گوش کنید,با همه بی سرو سامانی ام,دانلود بی سر و سامانیان,انیمیشن بی سر و سامانیان,...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : سه شنبه 16 شهريور 1395 ساعت: 5:55